niedziela, 26 stycznia 2014

Jak zrobić smycz spacerową

W tym poście opiszę, jak zrobić smycz świetnie nadającą się na spacery z pupilem. W sklepach najczęściej możemy znaleźć smycze zwykłe 1-1,4m oraz przepinane 2,2-3m. Krótsza smycz będzie dla kota za krótka - przecież nie po to spacerujemy z kotem, by chodził przy nodze. Natomiast dłuższe maja niepotrzebne kółka i karabińczyki do zmieniania długości, przez co jest cięższa. Smycz wykonana według mojej instrukcji jest lekka i wystarczająco długa, jednak nie na tyle długa, by nie można jej było wygodnie trzymać w rękach. Do tego jest tania i możemy dowolnie wybrać wzór oraz uszyć obróżkę i szelki do kompletu.

Na wizytę u weterynarza lub podróż lepsza będzie krótka smycz, jednak można wykorzystać również tą.Do naszej smyczy potrzebne są:
-3m taśmy propylenowej o szerokości 10-15mm
-karabińczyk (tego typu co na zdjęciu; można kupić też cieńsze, jak np. w smyczach do kluczy albo breloczkach, których nie polecam, bo kot łatwo taki zerwie)
-plastykowy lub metalowy regulator (na zdjęciu poniżej)
-nitka w kolorze taśmy
-zapalniczka, igła, nożyczki
Można również użyć cienkiej tasiemki ozdobnej do naszycia na taśmę nośną.Na początek trzeba przypalić końce taśmy, żeby się nie niszczyła. Jeśli chcesz zrobić smycz z ozdobną tasiemką, to naszyj ją teraz. Dużo wygodniej jest maszyną do szycia, jednak jeśli jej nie masz po prostu przyszyj ją cienkim ściegiem. Następnie przełóż ok. 2-3cm taśmy przez regulator i mocno zaszyj. Weź drugi koniec taśmy i znowu przełóż przez regulator, powinna powstać regulowana rączka do smyczy. Na koniec przyszyj karabińczyk na drugim końcu. Twoja smycz jest gotowa!

2 komentarze:

  1. Mam problem. Mieszkam Koło takiego jeziora i tam jest droga polna , chcę tam iść z kotem ale boję się , że mi ucieknie :(

    OdpowiedzUsuń